Autor: ADMIN

Familja e ish-ushtarit të UÇK-së bëhet me shtëpi të re

Familja e ish-ushtarit të UÇK-së bëhet me shtëpi të re

Kosove, Lajme
Më “28 Nëntor Ditën e Flamurit” familja e ish-ushtarit të UÇK-së Habib Lubovcit nga fshati Greiçec të Suharekës është bërë me shtëpi të re. Kjo familje është bërë me kulm mbi kokë falë ndihmës së pronarëve të ndërmarrjes prodhuese “Kosova Model” të cilët së bashku me bashkëluftëtarë të Brigadës 60 Njësia Diverzante Vëzhguese, pranë Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së, arritën për të kompletuar shtëpinë, në të cilën do të jetojnë anëtarët e kësaj familje. Është nderë që na është dhënë mundësia t’i ndihmojmë familjës së Habibit, njiherit edhe veteran i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK) theksuan pronarët e kompanisë “Kosova Model”. Për të përuruar shtëpinë e luftëtarit të UÇK-së ishin prezent edhe kryetari i Komunës së Shtimes Naim Ismajli si dhe ish komandanti i UÇK-së Jetullah Qar
Këta janë kandidatët që kanë fituar ulëse në Kuvendin e Shtimes

Këta janë kandidatët që kanë fituar ulëse në Kuvendin e Shtimes

Lajme, Shtime
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pas rinumërimit të votave, ka publikuar dje rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve komunale. Kështu, janë publikuar edhe emrat e asamblistëve nëpër komuna të Kosovës. Sipas rezultateve në Shtime, partia e cila do të ketë më së shumti përfaqësues në Kuvend do të jetë Partia Demokratike e Kosovës me 8 asamblistë. Më pas vije Lidhja Demokratike e Kosovës me 4 asambleistë, duke lënë pas Lëvizjen Vetëvendosje me 3, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës me 2, Nismën 2, Lëvizjën për Bashkim 1 dhe Aleanca Kosova e Re 1. Kuvendi Komunal i Shtimes ka gjithsej 21 asambleistë. Më poshtë, emrat e asamblistëve të cilët kanë fituar ulëse në komunën e Prishtinës, nga secili subjekt politik. 94 PDK –PARTIA DEMOKRATIKE E KOSOVËS # Emri Mbiemri Gjinia Vo
Shtimepress sërish aktive

Shtimepress sërish aktive

Lajme, Shtime
Për opinionin publik të Shtimes: Ju informojmë se po kthehemi si portal i parë dhe origjinal me emrin Shtimepress, pasiqë ekipi ynë ka vërejtur që është paraqitur një portal me emrin shtimjapress, i cili portal është plotësisht politik dhe në funksion të subjektit politik AAK dhe disa kandidatëve tjerë për kryetar të komunës së Shtimes. Pronarët e vertetë të portalit të ashtuquajtur Shtimjapress (të njohur për Shtimepress) janë nga komuna e Ferizajit dhe për qëllim kanë zhvatjen e parave nga subjektet politike dhe dezinformimin e qytetarëve të Shtimes. Redaksia jonë posedon të dhëna dhe fakte se pronari i shtimjapress merr para nga subjektet politike për të shkruar sipas qejfit të disa individëve. Ju ftojmë të mos bini pre e dezinformimit të këtij portali. I vetmi portal i p