Sport

Talenti kosovar, Fehmi Shabani shumë shpejt do ta konfirmojë klubin e tij të ri

Talenti kosovar, Fehmi Shabani shumë shpejt do ta konfirmojë klubin e tij të ri

Lajme, Shtime, Sport
Talenti kosovar, Fehmi Shabani ka njoftuar se do t’i rikthehet futbollit, transmeton FutbollFanatik. Pas një pauze të shkurtë për arsye personale, Shabani pritet të vazhdojë me futbollin aktiv më tutje. Kështu, 18-vjeçari ka bërë të ditur për ”FutbollFanatik” se pritet t’i bashkohet ndonjë klubi kosovar. Më herët, Shabani ka qenë pjesë e grupmoshave të reja të Kukësit në Shqipëri dhe Ferizajit në Kosovë. Ende nuk është bërë e ditur se cili do të jetë klubi i tij i ri, megjithatë së shpejti pritet të bëhet publike gjithçka. ”Dua të njoftoj se pas një pauze të shkurtër për arsye personale, përsëri do të vazhdoj të jem futbollist aktiv edhe më tutje”, tha Shabani. Krejt në fund, Shabani tha: ”Nuk ka rëndësi se kush je, dhe nga ku vjen, dëshira për të arritur atë që d