Emergjenca e policia, apel për festa të qeta

Festimi i Vitit të Ri gjithmonë shoqërohet edhe me fishekzjarre dhe mjete të tjera plasëse, mirëpo festimi sjell edhe lendime e sidomos tek fëmijet për këtë arsye, drejtuesit e e të gjitha institucioneve të sigurisë bëjnë thirrje për kujdes, derisa premtojnë se do të jetë në gatishmëri të plotë gjatë këtyre ditëve.

Kështu edhe Institucionet e Sigurisë në Shtime, Policia e Kosovës, Zyra për Siguri dhe Emergjencë, Njësia e Zjarrëfikësve, kanë bërë apel për kujdes gjatë festimit të vitit të ri.

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *