Njoftim nga KEDS për ndërprerje të energjisë elektrike

KEDS përmes një njoftimi për media ka bërë të ditur se ditëve në vijim në disa vende të Shtimes do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike për shkak të realizimit të punimeve.

Më 02.03.2018 do të ketë ndërprerje totale:
NS 35/10kV Shtime (Kodi: 410460) prej orës 09:00 deri në ora 12:00.

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbeten: Davidovci,Rashinca Muzeqina, Vojnovci, Gjyrkoci, Rr. Ahmet Shtimja, Petrova, Reçaku (nje pjesë) dhe Mollopolci, Shtimja,Lagjja e Pajtimit dhe Godanci i Ulët. Pjesë e Shtimes, Qesta Reçakut, Reçaku, Belinci,Carraleva Topilla, Llanishti, Devetaku, Grejqevci, Zborci, Pjetërshtica, Duga dhe Karaçica. Fabrika Maksiti Putz, Koshare, Fitorja.

Arsyeja e ndërprerjes: Mirëmbajtje preventive:Linja 35kV, ndërprerësit 35kV dhe 10kV.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *