PZAP refuzon ankesen për Shtimen

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtesa ka publikuar vendimet për ankesat që janë paraqitur nga partitë politike, duke refuzuar kështu ankesën e kandidatit të pavarur për Shtime.

Sipas tyre, ankesa është hedhur si e palejueshme.

Apeli i paraqitur nga kandidati i pavarur për kryetar te komunës së Shtimes Fatmir Rashiti është hedhur si  i palejuar.

Kundër këtyre vendimeve është e lejuar ankesa brenda njëzetekatër (24) orëve nga momenti  i pranimit të vendimit nga pala ne Gjykatën Supreme të Kosovës. Gjykata Supreme duhet te vendos lidhur me ankesat brenda 72 orëve.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *